روش های مختلف پیوند لثه

ساخت وبلاگ

در 2 روز اول پس از جراحی می توان مقدار متوسطی از خونریزی یا ترشح را انتظار داشت. برای کنترل خونریزی، گازی را روی محل قرار دهید و فشار ملایمی وارد کنید. استفاده از کمپرس یخ در قسمت بیرونی فک یا گونه ها نیز به جلوگیری یا توقف خونریزی کمک می کند. اگر خونریزی شدید، خونریزی کنترل نشده یا فرم لخته رخ داد، فوراً به مطب مراجعه کنید. هنگامی که لثه برداشته می شود، دید و دسترسی لازم برای برداشتن تارتار و صاف شدن کامل ریشه ها را فراهم می کند. این روش التیام لثه را بهبود می بخشد و لثه را به خط اصلی خود تغییر می دهد.

کلینیک های دندانپزشکی

برای مسائل مسواک زدن، دندانپزشک شما می تواند به شما نحوه مسواک زدن بدون آسیب بیشتر را نشان دهد. بیماری پریودنتال اغلب با روشی غیرجراحی به نام جرم گیری و پلانینگ ریشه درمان می شود. اگر پروتزهای نامناسبی دارید، می‌توان آن‌ها را برای شما دوباره نصب کرد. جراحی فلپ پریودنتال یک عمل جراحی است که برای کنترل پریودنتیت انجام می شود. جراحی فلپ پریودنتال به کنترل بیماری کمک می کند و از پیشرفت بیشتر بیماری موجود جلوگیری می کند.

دکتر Sexton با انجام معاینه عمیق دهان، از جمله اشعه ایکس دیجیتال و اشکال مشابه تصویربرداری، به شما کمک می کند تا برای جراحی پریودنتال آماده شوید. شما با هم تاریخچه پزشکی خود را مرور می کنید، گزینه های درمانی را مورد بحث قرار می دهید و تصمیم می گیرید که کدام اندازه جراحی بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت. هنگامی که استخوان و بافت لثه از بین رفته اند، با استفاده از روش های پیوند می توان رشد مجدد را به طور فعال تشویق کرد. برای بسیاری از افراد این شامل ایجاد عادات جدید بهداشت دهان و دندان، همراه با ترک سیگار و سایر تغییرات سبک زندگی است. لبخند لثه ای می تواند به دلیل پوشاندن بیش از حد بافت لثه بیش از حد طبیعی سطح مینای تاج دندان ایجاد شود.

جراحی لثه که برای از بین بردن پاکت استفاده می شود به عنوان جراحی کاهش پاکت شناخته می شود. تعدادی از روش های جراحی برای دستیابی به کاهش پاکت استفاده می شود. اگر دندانی در زیر لثه گیر کرده باشد، دندانپزشک می تواند دندان نهفته را نوردهی و براکت گذاری کند. در طول این روش، دندانپزشک لثه را در محل ضربه بالا می‌کشد تا دندان نمایان شود.
جهت مشاهده انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی کلیک کنید

در برخی موارد، ممکن است برای بازیابی کامل لبخند خود به بیش از یکی از این روش‌ها نیاز داشته باشید. دکتر برنر-یکی از متخصص ترین و حرفه ای ترین دندانپزشکان در طول عمرم در صنعت دندانپزشکی. پاکت های لثه برای کمک به کاهش عفونت در صورت لزوم با آنتی بیوتیک ها تمیز و درمان می شوند. شرایط پزشکی مانند بیماری های تنفسی، دیابت و بیماری های قلبی از عوامل مشترک مشترک هستند. در صورت عدم درمان، التهاب لثه می تواند به زیر خط لثه گسترش یابد.

اگر می‌خواهید سطح عمیق‌تری از آرامش داشته باشید، می‌توانید به صورت خوراکی یا حتی احتمالاً یک آرام‌بخش IV مصرف کنید. اما اگر این مورد نیاز باشد، به یک سواری به خانه نیاز خواهید داشت. جراحی تیا لز هیچ زخم باز باقی نمی‌گذارد و در صورت وجود، کمترین ناراحتی را ایجاد می‌کند، اگرچه آناتومی ناحیه ممکن است مانع استفاده از لیزر شود. برای تعیین اینکه آیا درمان معمولی یا لیزری به نفع شماست، معاینه لازم است. اگر استخوان فک به شدت آسیب دیده باشد، دندانپزشک شما ممکن است یک روش بازسازی را توصیه کند. دندانپزشک شما بافت لثه را تا می کند و باکتری ها را از بین می برد. از پیوند استخوان یا غشاء می توان برای تشویق بازسازی استخوان و بافت استفاده کرد.

روش های مختلفی برای پیوند لثه وجود دارد که می تواند ریشه های در معرض دید را بپوشاند، که ممکن است شامل حرکت بافت لثه از یک محل در دهان به محل دیگر باشد. به عنوان مثال، ریشه ها را می توان با بافت سقف دهان، که از همان نوع است، پوشاند. یا بافت مجاور را می توان برای پوشاندن یک ریشه در معرض جابجا کرد. گاهی اوقات می توان از بافت پردازش شده در آزمایشگاه از اهداکننده دیگری به جای بافت خود استفاده کرد. همه این گزینه ها را می توان با جزئیات بیشتری با شما در میان گذاشت.

این درمان برای بیماری پیشرفته لثه به عنوان جراحی لثه یا فلپ لثه نیز شناخته می‌شود و در صورت ابتلا به بیماری پریودنتال که به جرم‌گیری و صاف کردن ریشه پاسخ نمی‌دهد، ممکن است ضروری باشد. پس از برداشتن پلاک و تارتار از روی دندان‌هایتان، دندانپزشک شما برشی روی لثه‌ها ایجاد می‌کند تا به ساختار زیرین دندان دسترسی پیدا کند. سپس بافت لثه عفونی را از بین می برد، آسیب های استخوانی را برطرف می کند و باکتری هایی را که می توانند باعث بیماری لثه در آینده شوند را حذف می کند. هنگامی که پاکت های عمیق بین دندان ها و لثه وجود دارد، برای دندانپزشک دشوار است که پلاک و جرم را به طور کامل از بین ببرد.

رژیم غذایی نرم داشته باشید و مراقب غذاها و نوشیدنی های خیلی گرم یا خیلی سرد باشید. همچنین توصیه می کنیم در طول روند بهبودی از سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل خودداری کنید. به روال معمول مراقبت از دندان در منزل خود ادامه دهید و در هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن مراقب باشید. اگر به شما یک شستشوی دهان ضد باکتری خاص داده شده است، حتما از این محصول به دفعات توصیه شده توسط دکتر سکستون استفاده کنید. پیوند استخوان برای ترمیم هر گونه استخوان آسیب دیده یا از دست رفته زیر لثه اطراف دندان ها.

بیماری لثه همچنین می‌تواند به یک وضعیت سلامتی جدی تبدیل شود که روی دندان‌ها، لثه‌ها و استخوان‌ها تأثیر می‌گذارد و منجر به عفونت و مرگ استخوان و بافت می‌شود. این ممکن است به جراحی گسترده برای ترمیم و درمان بیماری نیاز داشته باشد. در بیشتر موارد، مراجعه منظم به دندانپزشکی همراه با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دو بار در روز برای جلوگیری از بروز بیماری لثه کافی است.

این بیماری با از دست دادن سریع چسبندگی لثه، تخریب مزمن استخوان و تجمع خانوادگی مشخص می شود. برای بقیه روز عمل و روز بعد در ترنگ چین برنامه ریزی کنید. تا 8 هفته بعد از جراحی از مسواک برقی استفاده نکنید. ژنژیوکتومی با استفاده از مواد شیمیایی خاصی مانند هیدروکسید پتاسیم انجام می شود. با این حال، به دلیل تعدادی از معایب، این یک روش بسیار محبوب برای برداشتن لثه نیست. دندانپزشکان در مورد برنامه پیگیری برای حفظ سلامت دهان و دندان در آینده بحث خواهند کرد.

بازسازی بافت های پریودنتال از دست رفته که به دلیل بیماری پریودنتال از بین رفته اند، کلید موفقیت درمان بوده است. تکنیک‌های بازسازی بافت هدایت‌شده، پیوند لثه ، پیوند استخوان و LANAP انجام می‌شوند. LANAP به عنوان پیشرفت جراحی فلپ مرسوم در نظر گرفته می شود. با استفاده از LANAP، پیش آگهی بهتر و اتصال مجدد بافت های اطراف تضمین می شود.

اکسپرت...
ما را در سایت اکسپرت دنبال می کنید

برچسب : دندانپزشکی,پیوند لثه, نویسنده : ادمین expert بازدید : 8572 تاريخ : شنبه 20 خرداد 1402 ساعت: 2:26