در کدام نقاط صورت میتوان از لیزر استفاده کرد؟

ساخت وبلاگ

این فناوری اثرات قابل توجهی بر زیبایی و سلامتی با عوارض جانبی کوتاه مدت دارد. در این مقاله با لیزر الکساندرایت که در ایران با نام لیزر الکس نیز شناخته می شود آشنا می شوید. در نتیجه، نشانگرهای لیزری دستی پتانسیل ایجاد آسیب‌های شبکیه چشم در فرد را دارند و همچنین وقتی به سمت هواپیما هدایت می‌شوند، جان خود را از دست می‌دهند. ما می خواهیم افزایش آگاهی و قوانین سختگیرانه تر را برای مبارزه با این مسئله بهداشت عمومی در حال ظهور تشویق کنیم. هدف از این مشاوره این است که مشخص شود آیا قوانین سختگیرانه تر، که ممکن است شامل محدودیت تبلیغات یا کنترل مالکیت و همچنین افزایش آگاهی باشد، باعث کاهش این موارد می شود یا خیر. محدودیت باید برای محافظت از این گروه‌های خاص مناسب و متناسب باشد تا مزیت استفاده ایمن از لیزر تحت تأثیر قرار نگیرد.

اینها مولکولهایی هستند که فقط می توانند با یک اتم در حالت الکترونیکی برانگیخته وجود داشته باشند. هنگامی که مولکول انرژی تحریک خود را به فوتون منتقل می کند، اتم های آن دیگر به یکدیگر متصل نمی شوند و مولکول متلاشی می شود. این امر به شدت جمعیت حالت انرژی پایین را کاهش می دهد و بنابراین وارونگی جمعیت را تا حد زیادی تسهیل می کند. اگزایمرهایی که در حال حاضر استفاده می شوند، همه ترکیبات گاز نجیب هستند. گازهای نجیب از نظر شیمیایی بی اثر هستند و فقط در حالت برانگیخته می توانند ترکیبات را اندازه بگیرند. لیزرهای اگزایمر معمولاً در طول موج های فرابنفش با کاربردهای عمده ای از جمله فوتولیتوگرافی نیمه هادی و جراحی لیزیک چشم عمل می کنند.

اگر از لیزری استفاده می‌کنید که فایل‌ها را روی یک درایو USB می‌پذیرد، برای مثال، LightBu باید بداند از کدام کنترل‌کننده استفاده می‌کند تا بتواند فایل‌های خروجی صحیح را تولید کند. در این مقاله عمیق با جزئیات بیشتر در مورد بازسازی و جوانسازی لیزر آشنا شوید. هنگامی که لیزر سلول های پوست شما را گرم می کند، واسطه های التهابی مانند هیستامین و پروستاگلاندین ها را آزاد می کنند. این پیام رسان های شیمیایی رشد سلولی و بازسازی کلاژن را کنترل می کنند. بنابراین، سلول‌های فیبروبلاست شما را به سرعت شروع می‌کنند و سپس سطل‌هایی از پروتئین‌های حمایت‌کننده پوست و مولکول‌های قند آب‌رسان را در سرتاسر درم شما می‌سازند. طول موج های خاصی از انرژی لیزر کسری یا غیر کسری شدید که روی پوست شما اعمال می شود.
مشاهده همه چیز درباره لیزر موهای زائد کل صورت - ایران جابینو

حرفه هایی که نیاز به دسترسی آسان به نشانگرهای لیزری دارند شامل نقشه برداران ساختمان، کارکنان فرودگاه و کشاورزی و ملوانان و همچنین برای اهداف آموزشی و آموزشی است. در کشورهای دیگر (به عنوان مثال، نیوزلند، استرالیا، کانادا، سوئد، ایالات متحده آمریکا)، مجوز برای کنترل نشانگرهای لیزری دستی وجود دارد که تولیدکنندگان، واردکنندگان و مصرف‌کنندگان را هدف قرار می‌دهند. توجه به این نکته ضروری است که تشخیص های افتراقی زیادی با تصویربرداری وجود دارد که می تواند شبیه آسیب های دیده شده با لیزرهای دستی باشد. اینها شامل شرایط ارثی مانند بیماری Best، دیستروفی میله مخروطی و بیماری استارگارد است. شرح حال دقیق از اهمیت کلیدی برخوردار است و در بیماران با این ویژگی‌های خاص باید به LIR بالقوه مشکوک شود. در واقع، برخی از بیماران پس از ارجاع برای بررسی ژنتیکی برای بیماری ارثی شبکیه، دارای LIR هستند.

این اولین لیزر نیمه هادی را فقط می توان در عملیات پرتو پالسی و زمانی که تا دمای نیتروژن مایع خنک کرد، استفاده کرد. در سال 1970، ژورس آلفروف، در اتحاد جماهیر شوروی، و ایزو هایاشی و مورتون پانیش از آزمایشگاه‌های بل نیز به‌طور مستقل لیزرهای دایود دمای اتاق را با استفاده از ساختار هتروجانکشن توسعه دادند. نوع و درجه LIR نیز به طول موج خاص دستگاه لیزر بستگی دارد. لیزرهای سبز باعث می شوند انرژی در طول موج 532 نانومتر به رنگدانه ملانین در RPE تحویل داده شود و بنابراین منجر به RPE و آسیب شبکیه بیرونی می شود. اگر لیزر سبز با طول موج کوتاه‌تر یا لیزر آبی کوتاه‌تر مشاهده شود، انرژی بیشتری به چشم می‌رسد که باعث آسیب فتوشیمیایی می‌شود.

دیودهای لیزری با توان کم تا متوسط ​​در نشانگرهای لیزری، چاپگرهای لیزری و پخش‌کننده‌های CD/DVD استفاده می‌شوند. دیودهای لیزر نیز اغلب برای پمپاژ نوری لیزرهای دیگر با راندمان بالا استفاده می شوند. پرقدرت ترین دیودهای لیزر صنعتی با توان حداکثر 20 کیلووات در صنعت برای برشکاری و جوشکاری استفاده می شود.

این دستگاه یک لیزر قرمز رنگ نصب شده است که دو خط قرمز متقاطع را روی زمین منتشر می کند تا به عنوان یک نشانه بصری برای بیماران مبتلا به کاهش گام و یخ زدن راه رفتن به دلیل بیماری پارکینسون عمل کند. این دستگاه لیزر را می توان با یک براکت نصب شده به هر عصا یا چهار چوب متصل کرد. Laze Physics and Photonics Devices Laboratories یک گروه تحقیقاتی فوتونیک در پردیس Mawson Lakes در دانشگاه استرالیای جنوبی است. LPPDL فیزیک تجربی، مدل‌سازی نظری، و مهندسی را برای توسعه انواع جدیدی از حسگرهای مبتنی بر فوتونیک، لیزرها، مواد پیشرفته و فرآیندهای تولید با تمرکز بر تولید نمونه‌های اولیه گرد هم می‌آورد.

تجهیزات لیزر

گرمادرمانی بینابینی القا شده با لیزر، یا فتوکواگولاسیون لیزری بینابینی، از لیزر برای درمان برخی سرطان ها با استفاده از هیپرترمی استفاده می کند که از گرما برای کوچک کردن تومورها با آسیب رساندن یا کشتن سلول های سرطانی استفاده می کند. لیزرها نسبت به روش های جراحی سنتی دقیق تر هستند و آسیب، درد، خونریزی، تورم و جای زخم کمتری ایجاد می کنند. یک عیب این است که جراحان باید آموزش های تخصصی کسب کنند و بنابراین احتمالاً گران تر از سایر درمان ها خواهد بود.

به همین دلیل، اولویت اصلی باید پیشگیری باشد و این امر با برنامه‌های آموزشی گسترده شامل مدارس، والدین و مراقبین و همچنین آموزش‌های واقعی انجام می‌شود. محدودیت های تبلیغاتی این دستگاه ها و محدودیت سنی باید اعمال شود. همچنین برجسته کردن LIR در جوامع بینایی سنجی و چشم برای بهبود دقت تشخیصی مهم است. اخیراً در بخش ما کودکانی را دیده ایم که دارای ویژگی های شبکیه مطابق با LIR هستند. ژورنال اطفال مقاله ای منتشر کرد که می گوید این یک مسئله بهداشت عمومی در حال ظهور است و پزشکان اطفال و چشم پزشکان باید هوشیار باشند. دستگاه های لیزر درمانی ورید ما مدرن ترین و مؤثرترین درمان های ضایعات عروقی را در سطح جهان ارائه می دهند.

لیزرهای میکروپالس زیر آستانه در تلاشی برای کاهش آسیب حرارتی لیزر به ماکولا معرفی شدند. انرژی در انفجارهای میکروثانیه‌ای از پالس‌های کوتاه تکراری که باعث ایجاد استرس حرارتی در سلول‌های RPE می‌شود، تحویل داده می‌شود، اما با افزایش گرما که سلول‌ها می‌توانند تحمل کنند و بنابراین از آپوپتوز جلوگیری می‌شود. با این لیزرها اسکار ایجاد نمی‌شود، و زمان طولانی «خاموش» این لیزرها بین پالس‌ها اجازه اتلاف گرما را برای جلوگیری از آسیب جانبی شبکیه می‌دهد.

ما از مارک مکنزی و فیونا توربرن برای ارائه عکس های لیزرهای قرمز و سبز تشکر می کنیم. برای تشخیص دقیق و پیگیری بعدی، استفاده از افتالموسکوپی غیرمستقیم و OCT مورد نیاز است و سیستم های طبقه بندی قبلاً پیشنهاد شده است. اگرچه چشم پزشکان باید بدانند که طبقه بندی های فعلی نمی توانند برای پیش بینی نتیجه استفاده شوند. سایر روش‌های تصویربرداری از جمله عکاسی مادون قرمز و اتوفلورسانس فوندوس در شناسایی LIR مفید هستند. با تشخیص دقیق LIR می توان آسیب شناسی هایی مانند ماکولوپاتی خورشیدی و بیماری های ارثی شبکیه را کنار گذاشت که پیامدهای مهمی برای خانواده ها و بررسی های بعدی دارد. با توجه به ماهیت مخرب LIR و فقدان گزینه های درمانی، نتیجه بصری بستگی به این دارد که آیا هر دو چشم تحت تأثیر قرار گرفته اند یا خیر، میزان آسیب و پیشرفت اسکار.

لیزر برای بخش قدامی و پوست

این بدان معناست که مالک کلینیک می‌تواند میزان استفاده از دستگاه را در کلینیک نظارت کند، پیشرفت درمان بیمار را ثبت کند و غیره. منشا بازسازی و جوان‌سازی لیزر از درمان‌های پزشکی و زیبایی غیرتهاجمی ارائه شده در کلینیک‌ها است. محققان هنگام استفاده از دستگاه لیزر متوجه بهبودهای فوری در هنگام شروع راه رفتن شدند، نشانه‌های بصری به بیماران کمک می‌کند دوباره با گام‌های طولانی‌تر و طبیعی‌تر راه بروند.

یک فوتون با طول موج صحیحی که باید توسط یک انتقال جذب شود نیز می‌تواند باعث شود که یک الکترون از سطح بالاتر به پایین‌تر سقوط کند و فوتون جدیدی منتشر کند. فوتون ساطع شده دقیقاً از نظر طول موج، فاز و جهت با فوتون اصلی مطابقت دارد. معمولاً بعد از لیزر چشم، تا پایان عمر نیازی به عینک برای مسافت نخواهید داشت. وخامت بیماری بسیار نادر است و اگر اتفاق بیفتد، بیمارانی را که قبل از درمان دارای مقدار دیوپتر بسیار بالایی بودند، تحت تاثیر قرار می دهد. این افزایش در یک مزیت بزرگ برای شما بیمار و همچنین کلینیک لیزر است.

اکسپرت...
ما را در سایت اکسپرت دنبال می کنید

برچسب : لیزر موهای زائد,کلینیک لیزر,لیزر موهای زائد صورت, نویسنده : ادمین expert بازدید : 7808 تاريخ : سه شنبه 23 خرداد 1402 ساعت: 3:21